Λίγα λόγια για εμάς

Το σχολείο μας, δίνει ιδιαίτερη έμφαση στον Αθλητισμό, ως αναπόσπαστο κομμάτι της ολοκλήρωσης της προσωπικότητας και της ανάγκης δημιουργικής εκτόνωσης του παιδιού.

Η ομάδα μας αποτελείται απο Καθηγητές Φυσικής Αγώγης με πλούσια & πολύχρονη εμπειρία στην Αθλητική εκπαίδευση.

Στόχος μας είναι η εκμάθηση, η βελτίωση και η τελειοποίηση των βασικών κινητικών δεξιοτήτων, των Αθλοπαιδιών και η δια βίου καθιέρωση των αθλητικών συνηθειών και του υγιεινού τρόπου ζωής στους μαθητές μας.

Σχετικά με Τμήμα Φυσικής Αγωγής των Εκπαιδευτηρίων Ν. Ζαγοριανάκου

Στις σύγχρονες εγκαταστάσεις μας το παιδί έχει τη δυνατότητα ενασχόλησης με:

• Ποδόσφαιρο
  • Μπάσκετ
  • Βόλλευ
  • Τένις
  • Τζούντο
  • Τάε Κβο Ντο

• Πινγκ Πόνγκ
  • Παραδοσιακοί Χοροί – Χορογραφίες
  • Ενόργανη – Ρυθμική Γυμναστική
  • Κολύμβηση
Εκπαιδευτήρια Ν. Ζαγοριανάκου

Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Φυσικής Αγωγής!

Ευχαριστούμε που επισκεφθήκατε την ιστοσελίδα μας. Εάν χρειάζεστε επιπλέον διευκρινήσεις, παρακαλούμε αφήστε το μήνυμά σας.

Χρησιμοποιώντας αυτή τη φόρμα συμφωνείτε με την αποθήκευση και τον χειρισμό των δεδομένων σας από αυτόν τον ιστότοπο, σύμφωνα με την  Πολιτική Απορρήτου των Εκπαιδευτηρίων Ν. Ζαγοριανάκου.