Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού

5η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού στα Εκπαιδευτήριά μας.
Με μεγάλο ενθουσιασμό ολοκληρώθηκε η 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στα Εκπαιδευτήριά μας. Με την παρουσία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης μυηθήκαμε στα μυστικά του Χάντμπολ και όχι μόνο! Θερμές ευχαριστίες στο κ. Γιάννη Βαρελτζή (Τεχνικό Σύμβουλο της Ομοσπονδίας) και στον Ολυμπιονίκη μας κ. Δημήτρη Καφφάτο, για την μεταλαμπάδευση των αθλητικών ιδεωδών και αξιών στους μαθητές μας, .
Παράλληλα, οι μαθητές του Γυμνασίου & του Λυκείου , αφού ξεναγήθηκαν στους ιστορικούς χώρους που φιλοξένησαν τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004 (ΟΑΚΑ), ψυχαγωγήθηκαν μαθαίνοντας να παίζουν γνωστά και μη διαδεδομένα Ολυμπιακά αθλήματα στους φυσικούς τους χώρους από Καθηγητές Φυσικής Αγωγής, Ομοσπονδιακούς Προπονητές, Πρωταθλητές των αγωνισμάτων και αξιολογήθηκαν
(ανίχνευση ταλέντων) από αυτούς.